Domácí + politika (Středa, 24. července 2019 0:04:13)

Pejska přivázal v lese ke stromu a odešel. Vadilo mu jeho chování

Další případ přivázaného psa v lese řešili policisté na Českolipsku. V prosinci minulého roku narazil na amerického stafordšírského teriéra v lese náhodný kolemjdoucí. Pachatele se povedlo vypátrat během čtyřiadvaceti hodin, zatknout se ho však podařilo až v minulém týdnu.

Devětadvacátého prosince loňského roku oznámil muž, že v lese mezi Novinami pod Ralskem a Mimoní objevil amerického stafordšírského teriéra. Ten byl uvázaný u stromu bez jídla a pití.

 

Na místo okamžitě vyrazili strážníci městské policie. Ti pejska odvázali a převezli do útulku. Státní policisté naopak začali zjišťovat, kdo a proč nebohé zvíře v hlubokém lese nechal.

 

"Vypátrat nám ho pomohl facebook. Do pěti minut potom, co jsme fotografii psa zveřejnili, nám začali lidé psát a jméno majitele nám sdělili," popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

 

 

Dvaatřicetiletý muž však nepobýval v místě svého trvalého bydliště. "Záznam o sdělení podezření z přečinu týrání zvířat si převzal až v tomto týdnu potom, co ho v Turnově na základě vyhlášeného celostátního pátrání zadržela policejní hlídka," informovala policejní mluvčí.

 

Majitel zvířete policistům vypověděl, že psa dostal před sedmi lety jako štěně a do loňské zimy se o něj staral. V poslední době se však údajně začal chovat problematicky.

 

 

"Například prý napadl jednou ve vlaku opilou ženu, která mu šlápla na packu a od té doby nesnášel lidi pod vlivem alkoholu," popsal podle policistů muž.

 

Rozhodl se proto, že se pejska zbaví. Namísto toho, aby ho dal útulku, přivázal ho na pevno ke kmeni stromu bez vody a jídla. "Zadržený se nám přiznal, že neměl v úmyslu se pro svého psa vrátit, tudíž byl s jeho smrtí spojenou s bolestivými útrapami plně srozuměn," dodala Ivana Baláková.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.