Domácí + politika (Úterý, 16. července 2019 4:08:37)

V paneláku v Janově unikal plyn! Nekdo nařízl potrubí, tvrdí místní

Přibližně sto lidí museli večer evakuovat hasiči a policisté ze dvou panelových domů v Litvínovské čtvrti Janov. Unikal tam plyn a okolí muselo být na několik hodin uzavřeno. Plynové potrubí někdo pravděpodobně narušil úmyslně, policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení.

Páskou zakazující vstup policie obehnala široké okolí panelových domů v Janově. Obyvatelé je museli velmi rychle opustit, nemohli si vzít s sebou vůbec nic. Všude byl silně cítit plyn.

 

Místo, odkud plyn unikal, se podařilo najít až po několika hodinách. Plynaři se bagrem prokopali až k narušenému potrubí. Na akci dohlížela policie, už na začátku tak bylo jasné, že nešlo jen o obyčejný únik.

 

"Věc šetříme s podezřením na trestný čin obecného ohrožení. Zda se jedná o úmyslné, nebo nedbalostní jednání, je předmětem dalšího šetření," informovala policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

 

Chvíli před půlnocí se pak obyvatelé mohli do svých bytů vrátit. Nikdo z nich prý nebyl na nocování mimo domov připraven. "My jsme neměli vůbec nic, peníze, občanky, nic. V 11 hodin nás odvezl autobus domu. Ve čtvrt na 12 už jsme byli v posteli," uvedla jedna obyvatelka.

 

Za únikem plynu mohli stát například sběrači kovů. Podle místních totiž bylo plynové potrubí naříznuto. Za obecné ohrožení pak hrozí až osmileté vězení.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.