Domácí + politika (Úterý, 16. července 2019 4:28:25)

Odveta naštvaných matek! Chystá se hromadné kojení v bankách

Kauza kolem kojení na veřejnosti nebere konce. Poté, co byla kojící žena vyhozena z Raiffeisen banky na Václavském náměstí, rozhodly se matky vrátit úder. Na pondělí svolaly na všechny pobočky velkou demonstraci.

Vyhazov kojící matky z pražské Raiffeisen banky bude mít zřejmě dohru. Nespokojené ženy totiž svolávají na facebooku hromadnou akci.

 

V pondělí v 11 hodin mají v plánu vyrazit na všechny pobočky banky, kde budou kojit své děti. Hlavní program se odehraje v paláci Astra na Václavském náměstí, kde k celému incidentu došlo.

 

"Pojďme společně ukázat, že kojit kdekoli (i v Raiffeisen bance) je normální. Kojení není exhibice, ale péče o naše děti. Pojďme se spojit a dodat si navzájem sílu, podpořit se v potřebě kojit kdykoli a kdekoli to naše dítě nebo situace vyžaduje," píší organizátorky akce na facebooku.

 

 

 

Nepokoje matek odstartovala paní Lucie. Její roční dcerka dostala při návštěvě pražské Raiffeisen banky hlad. Žena se ji proto rozhodla nakojit přímo na pobočce. To se však nelíbilo přítomnému muži z ochranky, který kojící maminku z banky vyhodil.

 

"Bylo to pro mě neskutečně ponižující, řvát takhle na mě před celou pobočkou," popsala událost paní Lucie. Zástupci firmy se následně za celou situaci omluvili. To však nestačilo neziskové organizaci Laktační liga, která se propagací kojení zabývá.

 

 

Se stížností se proto obrátili na ombudsmanku banky i Úřad vlády. Celá situace rozdělali také společnost. Zda je kojení na veřejnosti v pořádku, nebo je to už přes čáru, se Češi jednoznačně neshodnou.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.