Domácí + politika (Úterý, 16. července 2019 4:18:48)

Ostrava řeší jízdu místostarostky. Autem otloukla výjezd z garáží

Do nepříjemné situace se dostala místostarostka centrálního ostravského obvodu Valentina Vaňková (ODS). Na veřejnost se dostaly záběry z kamer, na kterých vyjíždí z podzemních garáží. Své řidičské schopnosti však rozhodně neukázala v nejlepším světle.

Dlouholetá politička Valentina Vaňková zřejmě jen tak nezapomene na svou jízdu v podzemních garážích ostravského radnice. Při výjezdu místostarostka se svým autem několikrát vrazí do zdi vedle výtahu. Hlavu si z toho ale zřejmě nedělala. Z vozu totiž ani nevystoupila a ve své jízdě pokračovala dál. Záznam z kamery v garážích se ale nyní dostal na veřejnost.

 

K celé události mělo dojít 30. ledna tohoto roku. "Domnívám se, že nejsem prvním ani posledním člověkem, kterému se něco podobného kdekoli při nájezdu do nepříliš rozměrného výtahu v podzemních garážích přihodilo. Způsobila jsem si malou škodu na vlastním osobním vozidle," napsala redakci TN.cz Vaňková.

 

Zároveň dodala, že pokud byla způsobena škoda také na cizím majetku, je připravena ji uhradit. Jako osoba veřejně činná prý chápe zvýšený zájem médií.

 

 

Starostka městského obvodu Zuzana Ožanová (ANO) údajně o celé situaci věděla. Vzhledem k tomu, že k ní došlo ve veřejně nepřístupných prostorách úřadu, nejednalo se o dopravní nehodu.

 

Podle Ožanové tak nebyla povinnost volat policii, řekla ve čtvrtek portálu deník.cz. Skutečností je, že pokud vznikla škoda na majetku třetí straně (v tomto případě na zdi garáží nebo na výtahu) podle vyhlášky policie být přivolána na místo měla.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.