Domácí + politika (Úterý, 16. července 2019 4:03:23)

"Workoholik ve vašich službách!" Telička představil své hnutí

Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, který se svým novým hnutím Hlas kandiduje do Evropského parlamentu, představil volební klip. S originálním sloganem vystupuje Telička jako lídr kandidátky. V klipu zdůraznil svůj dlouhotrvající zájem o postavení Česka, ale například i počet vypitých litrů čaje.

"Workoholik ve vašich službách!" To je slogan, kterým ve čtvrtek hnutí Hlas představilo volební klip, ale i lídra kandidátky. Uskupení Pavla Teličky míří do Evropského parlamentu s číslem 24.

 

Z volebního spotu se dozvíte i počet najetých kilometrů nebo kolik litrů čaje Telička vypil během pěti let v Evropském parlamentu. Když na tiskové konferenci přišla řeč na volební kampaň, nebál se vtipkovat. "Až budete vycházet, je tam kasička, tak bych vás poprosil, abyste taky přispěli," vyzval novináře.

 

S vážnou tváří pak dodal, že strana počítá na volby s pětimilionovým rozpočtem. S představou volebního výsledku se ale Telička podělit nechtěl. "Není žádná politická strana, která se hrne do toho, aby spekulovala s čísly. Víme, že máme velmi slušný volební potenciál," prohlásil.

 

 

S nově založeným hnutím chce působit i na domácí politické scéně. "Hnutí Hlas má ambice se stát relevantní politickou silou. Takovou Česká republika v Evropském parlamentu nemá," uvedl europoslanec.

 

Telička ještě před pěti lety vedl do Evropského parlamentu kandidátku ANO. S předsedou strany Andrejem Babišem se však kvůli odlišným názorům na evropskou i českou politiku rozešli. S novou stranou se teď europoslanci chystají do regionů, kde budou diskutovat s voliči.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.