Domácí + politika (Úterý, 16. července 2019 4:07:44)

Za explozí na radnici jsou spory o majetek, tvrdí soused zadrženého

V šoku včera zůstali občané Rýmařova na Bruntálsku. Budovou tamní radnice totiž v úterý odpoledne otřásl výbuch. Podle nepotvrzených informací v ní někdo nastražil bombu. Za vším má údajně stát jeden z místních obyvatel. Jeho rodina má údajně se sousedy spory o majetek.

V souvislosti s explozí policisté už v úterý večer oznámili, že zadrželi jednoho podezřelého. Další podrobnosti však prozradit odmítají. "Zjišťujeme, zda a jakou souvislost měl zadržený muž s explozí," potvrdila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

Stále není jasné ani to, zda už kriminalisté dotyčného alespoň vyslechli. Žádné obvinění ale zatím nepadlo. Podle informací televize Nova se má jednat o jednoho z místních obyvatel.

 

 

Ten měl už minulý týden vyhrožovat svým sousedům. "Syn sousedů, který spáchal ten čin, mi tady vyhrožoval, že náš barák vyhodí do vzduchu," prozradil jeden z obyvatelů Rýmařova.

 

 

Problémy mají souviset s jejich dlouhodobými spory kvůli majetku. "Všechno jsem už řekl policistům. Byla jen otázka času, kdy něco udělá," dodal.

 

Rýmařovský starosta Luděk Šimko řekl, že někdo na radnici přinesl výbušné zařízení. Mezi místními se mluví o tom, že podezřelého muže policisté zadrželi v budově poblíž. Informace o tom, kde přesně to bylo, se ale liší.

 

 

Výbuch zatřásl rýmařovskou radnicí v úterý kolem 17. hodiny. Tlaková vlna vyrazila několik oken. V budově bylo v té chvíli několik lidí, nikomu z nich se naštěstí nic nestalo.

 

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.