Domácí + politika (Úterý, 21. května 2019 0:43:41)

Z SPD utíkají poslanci! Jsou tam neonacisté a rasisti, tvrdí Volný

Jedna z nejvýraznějších tváří hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, poslanec Lubomír Volný, opouští stranu! Oznámil to na facebooku, kde také uvedl své důvody. Ve straně jsou podle něj nyní neonacisté, rasisté a násilníci! Stranu opouštějíí i poslanci Marian Bojko a Ivana Nevludová.

Volnému vadí, že nové vedení SPD v Moravskoslezkém kraji přijalo zpátky do strany Milana Kuchára. Poslanec jej označil za "usvědčeného rasistu a neonacistu". Kritizuje také přijetí bývalého dlouholetého člena ČSSD Martina Dluhoše, který má podle něj blízko lobbistovi a podnikatelovi Martinu Dědicovi a bývalému poslanci ČSSD Adamu Rykalovi.

 

"Odvolané vedení regionální organizace odmítlo udělení řádného členství panu Martinovi Dluhošovi, pro jeho těsné napojení na Rykalovo křídlo ČSSD i pro podezření z toho, že fyzicky týral vlastní matku," vysvětluje Volný, proč on Dluhoše ve straně nechtěl.

 

Podle Deníku N opouštějí stranu i poslanci Marian Bojko a Ivana Nevludová. Stejně jako Volný byl zvolený na kandidátce SPD v Moravskoslezském kraji. "Držíme spolu, nesouhlasíme s protektorátně dosazeným nikým nevoleným novým vedením kraje," uvedl Bojko pro Deník N.

 

Volný 19. února oznámil kandidaturu na předsedu SPD, hned následující den přišla zpráva, že hnutí zrušilo regionální klub v Moravskoslezském kraji, jehož byl Volný předsedou. Na vysvětlenou uvedlo hnutí, že "v klubu docházelo k systematickému a systémovému porušování stanov, včetně krácení demokratických práv členů".

 

"Nové vedení Moravskoslezského kraje dosazené a řízené direktivně z pražského předsednictva, usadilo manžele Dluhošovy z ČSSD ve vedení regionu, tím umožnilo jeho ovládnutí panem Rykalou a Dědicem. Jako pomyslnou třešničku na dortu přijalo usvědčeného neonacistu a rasistu s otevřenými násilnickými sklony zpět do nově vznikající organizace," vysvětluje Volný své důvody.

 

 

Konání celostátního vedení hnutí označil za "zákeřný útok proti vlasteneckým silám, řízený přímo z předsednictva SPD". Napsal, že odmítá být součástí špinavé hry a stejně jako 90 % členů bývalého regionálního klubu vystupuje z SPD.

 

Poslaneckého mandátu se ale Volný vzdát neplánuje. "Získal jsem mandát díky programu a aktivní podpoře původní členské základny a zároveň jsem získal po T. Okamurovi druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů. Mám velmi silný mandát a budu pokračovat v práci pro přirozenou lidskou svobodu a přímou demokracii. SPD, za kterou jsem kandidovat, dnes již neexistuje," neodpustil si Volný silná slova.

 

 

Tomio Okamura označil způsob, jakým Volný odchod oznámil, za "mimořádně lidsky neslušný styl komunikace". Volného vyzval, aby se vzdal poslaneckého mandátu a do sněmovny tak pustil dalšího z kandidátky SPD.

 

"Po odchodu poslance Volného z vedení Moravskoslezského regionálního klubu SPD minulý měsíc jsme zaznamenali jen za uplynulý týden desítky nových žádostí o řádné členství v hnutí, kterým nebylo Lubošem Volným umožněno stát se řádnými členy," tvrdí Okamura

 

Více o Volného předsednických ambicích a zrušení regionální organizace v reportáži:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.