Domácí + politika (Čtvrtek, 23. května 2019 21:20:48)

Válka Paroubkových pokračuje. Petra po výpovědi od soudu utekla

Tahanice bývalého premiéra Jiřího Paroubka a Petry Paroubkové o dceru v úterý pokračovaly u soudu. Expředsedovi vlády se nelíbí, že jejich osmiletá dcera Margarita zůstává pouze v péči matky. Projednávalo se také výše výživného.

Na půdě soudu se konalo další stání mezi manželským párem Paroubkových. To mělo proběhnout už v únoru, kvůli nemoci jejich dcery však bylo nakonec zrušeno, píše deník Blesk.

 

Bývalému premiérovi se nelíbí, že dcera Margarita zůstává ve výlučné péči matky. „Dceru jsem neviděl delší čas. Vídávám ji tak, že za ní občas chodím do školy," prozradil podle deníku u soudu někdejší český premiér.

 

U soudu se zároveň projednávalo i výživné. To bylo stanoveno na deset tisíc korun měsíčně s tím, že majetkové poměry Jiřího Paroubka mají být dále přezkoumány. Výživné požaduje Petra Paroubková i pro sebe, a to ve výši 150 tisíc korun.

 

 

Jednání začalo v deset hodin dopoledne. Přibližně po dvou hodinách vyběhla rozrušená Paroubková ze soudní síně. "Možná ji doběhlo špatné svědomí," řekl v reakci na její zuřivý odchod Paroubkův kamarád a podnikatel Petr Michek.

 

"Neutekla jsem, od pondělí ležím s horečkami a omluvila jsem se hned na začátku, že jsem nemocná, že vypovím a půjdu domů. Nechtěla jsem to dál odročovat, protože nejprve se to odročilo kvůli mé nemoci a potom kvůli prázdninám dcery, tak jsem tam přišla. Řešili jsme majetkové poměry mého manžela, protože si žije na vysoké noze a taky jeho styky s dcerou, protože to ještě není dořešené," vysvětlila Blesku Paroubková.

 

 

Na výsledek si však manželé Paroubkovi ještě počkají. Konečný verdikt by měl zaznít až v pondělí.

 

Jiří Paroubek v minulém roce nepřímo obvinil svou manželku z krádeže peněz: 


ČTĚTE TAKÉ:

Rozvádíte se? Poradíme, jak se vypořádat s rozdělením majetku
Střídavá péče o dítě je jen pro ukázněné rodiče

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.