Domácí + politika (Neděle, 19. května 2019 8:31:07)

Práce na novém úseku D3 začaly, přibýt má 20 kilometrů dálnice!

U Českých Budějovic začaly práce na prodloužení dálnice D3, na které se aktuálně v České republice staví úplně nejvíc. V letošním roce se stavbaři pustí do dvou úseků a celkově začnou budovat 20 kilometrů nové dálnice.

Stavební stroje už začaly pracovat na třináctikilometrovém úseku mezi Hodějovicemi a Třebonínem. Aktuálně tam silničáři provádějí terénní úpravy.

 

V následujících týdnech silničáři zahájí také stavbu mezi Úsilným a Hodějovicemi, ta přitom měla původně začít už na konci loňského roku. Italsko - turecké sdružení firem se ale proti výsledku soutěže odvolalo a upozorňovalo na netransparentnost výběrového řízení.


V tomto týdnu ale Úřad pro ochranu hospodářské soutěže návrh firem zamítl a Ředitelství silnic a dálnic tak už nic nestojí v cestě, může s vysoutěženou firmou podepsat smlouvu a začít stavět.

 


Trasa z Úsilného do Třebonína by měla být hotová do tří let. Kromě těchto dvou úseků pokračuje stavba dálnice mezi Borkem a Ševětínem, jde přibližně o 17 kilometrů, z nichž by se 8 kilometrů mohlo otevřít už letos v červenci. Zbylých devět pak plánuje ŘSD zprovoznit do konce roku.


V dubnu stavební firmy dokončí také přibližně 500 metrů dálnice. Tu původně nemohli dostavět kvůli chybě úředníka, který včas nevykoupil pozemek.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.