Domácí + politika (Úterý, 21. května 2019 1:17:50)

Chystá se velkolepý pohřeb Věry Bílé: Otevřená rakev, živá hudba!

Pohřeb zpěvačky Věry Bílé, která zemřela v pondělí, se bude konat v jejích rodných Rokycanech 23. března. Rodina plánuje pravý romský pohřeb v kostele a s otevřenou rakví. Během pohřbu by měla také hrát po celou dobu živá hudba

Věra Bílá byla hospitalizovaná ve Fakultní nemocnici Plzeň, kam byla odvezena v pondělí v nočních hodinách, jelikož se jí udělalo špatně. Bohužel, i přes okamžitý zákrok lékařů, se nepodařilo zpěvačku zachránit. Rodina Bílé momentálně plánuje její pohřeb, který by měl být opravdu velkolepý, informoval deník Blesk.

 

Jelikož pochází zpěvačka z romské rodiny, sourozenci chtějí, aby byl pohřeb tradiční. Bude se konat 23. března od půl jedenácté dopoledne v kostele v Rokycanech, ve kterých se Bílá narodila. Probíhat by měl se mší, během které bude rakev otevřena. Pohřeb bude také pro veřejnost.

 

Pochována by měla být zpěvačka podle deníku Blesk vedle svého manžela a blízko syna, kterého adoptovala a který zemřel v roce 2013. Její syn leží v hrobě s otcem Bílé.

 

 

Pohřeb bude od začátku doprovázet živá hudba, během které rodina bude i zpívat. Zatím se však sourozenci nedohodli, co by měli zahrát. Co se týče finanční stránky pohřbu, rodina se na něj musí složit. "Moc toho nemáme, ale dáme, co máme, a třeba pomohou ostatní. Vyprovodit ale musíme Věru velkolepě!" řekl Blesku její bratr Ladislav.

 

Věra Bílá patřila mezi legendární zpěvačky. Zpívala například v Bílém domě pro amerického prezidenta Billa Clintona a zaplnila pařížskou Olympii. Jelikož propadla hazardu, většinu peněz utratila v automatech a dostala se do finančních problémů. V posledních letech bydlela na ubytovně v Rokycanech.

 

Bílá také plánovala velký comeback. V pátek měla začít turné společně se zpěvákem Janem Bendigem. Ten na ni vzpomínal na svém profilu na instagramu. "Byla jste plná energie, dobré nálady, měla jste radost z komentářů k písni a klipu Mek Som Adaj a těšila jste se na nadcházející turné," vzpomínal Bendig.

 

 

Dodal také, že byla zpěvačka nepopsatelně úžasná a má radost z každého okamžiku, který s ní mohl strávit. "Už mi moc chybíte...! Ukažte jim tam nahoře, jak se tancuje a jak zní pořádný romský Čardáš," napsal Bendig. 

 

Turné se nakonec konat bude, a to na počest zpěvačky, která by si i přála, aby ho odehráli bez ní, uvedl Bendig ve videu na facebooku. "Chci říct, abyste si ji pamatovali jako královnu romské hudby," řekl zpěvák ve videu.

 

Připomeňte si reportáž o úmrtí Věry Bílé z Televizních novin:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.