Domácí + politika (Čtvrtek, 23. května 2019 20:50:27)

Řidič zabil ženu a ujel. Zůstala po ní Kristýnka! Pomoci můžete i vy

Sociálními sítěmi začal kolovat příběh malé Kristýnky, která přišla o svou maminku poté, co jí srazilo auto. Z místa nehody sice řidič ujel, ale policii se ho podařilo dopadnout. O holčičku se starají její prarodiče. Jelikož na tom nejsou finančně nejlépe, rozhodla se obec Občov, kde se nehoda stala, vypsat pro rodinu sbírku. Pomoci může každý.

O případu holčičky informovala na svém profilu na facebooku skupina Radost příbramáčkům, zapsaný spolek, která organizuje charitativní sbírky včetně oblečení, hygienických potřeb nebo hraček. "Jak jistě víte, psala jsem tu v týdnu o nešťastné události, co se stala u Občova. Auto tu srazilo maminku, která svým vážným zraněním podlehla. Řidič z místa nehody ujel a neposkytl mamince první pomoc ani ji nezavolal," napsala Jana P. ve skupině.

 

Nehoda se stala v sobotu 2. března kolem půl šesté ráno. Osmadvacetiletý řidič srazil pětatřicetiletou ženu, která šla po správné straně silnice, měla rozsvícenou baterku a také byla vybavena reflexními prvky. "Poškozená však následně svým velmi vážným zraněním v nemocnici podlehla," uvedla mluvčí policie Monika Schindlová.

 

Policie poté po řidiči začala pátrat. O pět dnů později se jim ho podařilo dopadnout. "Dne 8. března ho kriminalisté obvinili ze tří trestných činů, z usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené činy stanovuje trestní zákoník až šest let pobytu za mřížemi," doplnila mluvčí.

 

 

Po mladé mamince zůstala její dcera Kristýnka, o kterou se bude starat babička s dědou. "Bohužel je na tom rodina hodně špatně jak psychicky tak finančně," doplnila Jana.

 

Skupina Radost příbramáčkům se rozhodla sejít s vedením obce Občov, aby mohla pro rodinu vytvořit sbírku. "Není jednoduché pořádat tyto akce a vždy musí být udělený souhlas. Babička malé Kristýnky souhlasila a je strašně ráda, že se najde někdo, kdo jim pomůže v jejich těžké situaci," dodala Jana.

 

Peníze, které se vyberou, poputují na úhradu potřeb pro malou Kristýnku, a to na školní výdaje, oblečení, potraviny nebo léky. Rodina potřebuje také pomoci s úpravou jejich domu, které se už ujali občané obce. Na sbírku dohlíží místopředseda obce Štěpán Žurek s Anetou Žurkovou.

 

 

Příspěvek s holčičkou sdílelo na facebooku přes tisíc lidí. Všichni rodině posílají podporující vzkazy a slibují přispění do sbírky. "Naše rodina ráda finančně přispěje a věřím, že osud této nešťastné rodiny nebude lhostejný mnoha lidem nejen z Občova a Příbramska," napsala paní Ivana.

 

Pomoci mohou lidé na transparentním účtu 2901283254/2010 s variabilním symbolem 1505.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Každý stý řidič za volant nepatří. A co vy?
Jak se vyrovnat se smrtí blízkého? Rady pro dospělé i pro ty nejmenší

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.