Domácí + politika (Čtvrtek, 23. května 2019 21:36:32)

Osobák sjel z cesty až do lesíku! Řidička a spolujezdec nepřežili

Dva lidské životy si vyžádala úterní dopravní nehoda na Písecku. Řidička tam vyjela po poledni mimo silnici a následně skončila až v nedalekém lesíku. Starší žena byla v kritickém stavu letecky transportována do nemocnice. Zraněním však nakonec podlehla. Její spolujezdec zemřel už na místě nehody.

Provoz na silnici II/121 u obce Smetanova Lhota na Písecku zastavila nehoda osobního auta. To vyjelo mimo cestu a zastavilo se až v lese. "Vozidlo značky Ford vyjelo zatím z nezjištěných příčin mimo komunikaci," popsala událost písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

 

V osobáku cestovala starší žena společně se starším mužem. Oba zůstali po nehodě v autě zaklíněni. "Hasiči je museli vyprošťovat. Hydraulickým vyprošťovacím zařízením odstřihli celou střechu, teprve pak bylo možné zraněné ze auta vyndat," popsala zásah mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 

Podle mluvčí záchranky Petry Kafkové urtpěla řidička vážná zranění, a proto ženu zdravotníci naložili do vrtulníku, který ji převezdl do českobudějovické nemocnice. Tam však svým zraněním podlehla.

 

 

Záchranáři nedokázali pomoci ani jejímu spolujezdci. "Zranění spolujezdce i přes veškerou snahu všech zasahujících byla neslučitelná se životem. Lékař u něj konstatoval smrt." potvrdila mluvčí hasičů.

 

 

Proč auto ze silnice vyjelo, zatím není jasné. Hlavní tah z Mirotic do Varvažova tak zůstal po nehodě úplně neprůjezdný. Dopravu odklání z obou směrů policisté po objízdných trasách.

 

Úterý si vyžádalo několik obětí na silnicích:

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.