Domácí + politika (Čtvrtek, 23. května 2019 20:51:29)

Na internetu si založili e-shop. Místo elektroniky prodávali drogy!

Drogový e-shop připomínalo počínání skupiny lidí, kterou odhalili detektivové z Národní protidrogové centrály. Marihuana a kokain se prodávaly na internetových tržištích a platilo se za ně virtuální měnou. Zisky šly podle policistů do milionů korun.

Je to něco, s čím se policisté dříve nesetkávali, ale určitě budou setkávat čím dál víc. Tak jako si dnes může člověk přes internet objednat a nechat dovézt třeba televizi nebo ledničku, tak už si může objednat a nechat dovézt i pytel marihuany nebo kokainu.

 

Stačí vědět, kde hledat a jak zaplatit. Skupina dealerů nabízela drogy na speciálních internetových tržištích, která fungují v podstatě jako klasické e-shopy. Prodejce tam má dokonce i své reference, které vypovídají o tom, jak je spolehlivý a jak má kvalitní zboží.

 

Platba probíhala ve virtuální měně a drogy pak fyzicky přivezl najatý kurýr, pošta nebo přepravní společnost. Ti však neměli vůbec tušení, co vlastně vezou.

 

 

Policisté zadokumentovali, že skupina měla drogy prodat ve více než 22 tisících případech, do pětasedmdesáti zemí světa. Většinou se jednalo o kvalitní, na Moravě pěstovanou marihuanu a v menším procentu případů také kokain.

 

V poutech skončilo sedm lidí ve věku 28 až 72 let. Případ ale ještě není uzavřen a dá se předpokládat, že přibudou další. Dvěma hlavním organizátorům hrozí až dvanáctiletý trest.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.