Domácí + politika (Čtvrtek, 23. května 2019 21:46:55)

Lupič přepadl benzínku a ujel taxíkem. Dopadli ho za pár minut

Krumlovští kriminalisté od víkendu vyšetřují loupežné přepadení čerpací stanice v Kaplici na jihu Čech. Muž s nožem v ruce požadoval vydání tržby a následně chtěl odjet taxíkem. Policistům se ho ale podařilo chytit během několika minut.

Na první pohled šlo o běžného zákazníka. Ten obyčejně požádal prodavačku o cigarety. Následně jí ale začne vyhrožovat nožem a chce vydat všechny peníze z kasy.

 

"Ohrožoval pokladní a požadoval po ní vydání peněz. Ta v obavě o svoje zdraví mu peníze vydala," potvrdil policejní mluvčí Milan Bajcura.

 

Muž si měl podle informací televize Nova odnést zhruba jedenáct tisíc korun. Vyděšená čerpadlářka po jeho odchodu okamžitě zavolala polici. Na místo přijel také policejní psovod. Muže se mu podařilo vystopovat během několika minut.

 

 

"Byl nalezen ve vozidle k odjezdu nedaleko jednoho domu," popsal mluvčí policie. Muž se k přepadení zřejmě dost odhodlával, kuráž mu ale dodal alkohol. Policistům nadýchal téměř dvě promile.

 

Po zadržení putoval podezřelý do policejní cely, kde musel vystřízlivět. Podle policistů se muž dostal do tíživé finanční situace. "V případě prokázání viny hrozí trest odnění svobody až deset let," dodal Bajcura. Momentálně je muž ve vazbě, kde si počká na soud.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.