Domácí + politika (Čtvrtek, 23. května 2019 20:50:14)

Šest zraněných při srážce aut u Zámrsku. Boural i autobus

Na silnicích na Pardubicku měli v úterý krušné ráno. U Zámrsku se srazil autobus, ve kterém cestovalo 26 lidí, se sypačem. Vážná nehoda se stala také u Jenišovic, kde se srazila dvě auta. Pro jednoho zraněného dokonce musel letět vrtulník.

Na Pardubicku došlo v ranních hodinách ke dvěma nehodám. Nejprve se u Zámrsku na Orlickoústecku srazil autobus se sypačem. V autobuse v tu dobu cestovalo 26 lidí, nikdo z nich se ale podle policie a hasičů naštěstí nezranil.

 

"Dopravce si zařídil náhradní autobus. Hasiči zajistili vozidla tak, aby nedošlo k požáru ani úniku provozních náplní," popsali situaci hasiči Pardubického kraje na twitteru.

 

 

Při druhé nehodě pasažéři takové štěstí neměli. U Jenišovic na Jablonecku se srazila dvě auta, přičemž jedno z nich skončilo v poli a druhé v příkopu. Podle prvotních informací hasičů mělo být na místě šest zraněných, mluvčí policie jich ale potvrdila pět. Čtyři lidé podle ní utrpěli lehká zranění, pro jednoho musel letět vrtulník, který ho přepravil do hradecké nemocnice.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2019/2255801.jpg?d41d

 

U obou případů policie na místě provádí šetření a není schopná zatím říct, jaké byly okolnosti a příčiny nehod. To, zda ke srážkám přispělo špatné počasí na Pardubicku, policisté nedokázali ani potvrdit, ani vyvrátit.

Oteplení vylákalo na cesty i motorkáře a nehod přibývá. Podívejte se na reportáž:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.