Domácí + politika (Úterý, 20. srpna 2019 2:46:16)

Kamion na kraji Prahy projel kaplí, tu museli strhnout! VIDEO

Vážná nehoda kamionu v úterý dopoledne výrazně změnila tvář malé obce Sobín na okraji hlavního města. Náklaďák totiž totálně zdemoloval zdejší kapličku. Statik později rozhodl, že se poničená stavba musí zbourat.

A stržení poničené zvoničky byllo velmi rychlé, k zemi se poroučela asi v půl třetí odpoledne, tedy necelých pět hodin po nehodě.

 

"Událost nám byla hlášena těsně po desáté hodině ráno, po jedenácté jsme museli ulici, kde k nehodě došlo, uzavřít. Kaplička je totiž velmi nestabilní a hrozí její pád," řekl TN.cz před úterním polednem policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Podívejte se, na reportáž TV Nova:

 

 

 Na místo vyjeli samozřejmě také hasiči, kteří na twitteru před 12. hodinou napsali, že poškozený kamion odtáhli od polorozbořené kapličky dál a čekají na příjezd statika, který by měl rozhodnout, co bude se zvoničkou dál.

 

 

Podle fotografií z místa byla nicméně kaplička extrémně poškozená, jedna ze zdí se skoro celá zřítila, jinde byly široké praskliny. Zatím není jasné, proč k nehodě došlo, či zda nebyl šofér kamionu pod vlivem.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.