Domácí + politika (Úterý, 20. srpna 2019 3:05:18)

Hyenismus! Handicapovanému sportovci ukradli speciální kolo

Handicapovanému Zbyňku Švehlovi, kterému se podařilo dokončit nejtěžší triatlon světa, ukradl někdo závodní kolo. Jelikož bylo kolo vyrobené na míru, je i neprodejné. Nezisková organizace Cesta za snem, která podporuje handicapované lidi, doufá, že se kolo objeví. Zároveň prosí veřejnost o pomoc.

Vášnivý sportovec Zbyněk Švehla skončil před dvaceti lety na vozíku poté, co měl vážnou nehodu při triatlonu. Nevzdal se a ve své vášni pokračoval. Podařilo se mu dokonce jako prvnímu Evropanovi dokončit nejtěžší triatlon světa Havajský Ironman.

 

Bohužel ve svých snech nemůže dál pokračovat. Ve středu 6. února se někdo vloupal do jeho auta a ukradl mu závodní kolo pro vozíčkáře, uvedla na svém facebooku nezisková organizace Cesta za snem, která pomáhá handicapovaným splnit jejich sny.

 

Speciální kolo bylo vyrobené pro Zbyňka Švehlu před několika lety na míru a má hodnotu dvou set tisíc korun. Podle organizace to byla zbytečná krádež, jelikož je kolo neprodejné.

 

 

"Táta dvou dětí, který přes den pracuje a odpoledne trénuje, reprezentuje naši zem na světové úrovni. Inspiruje stovky podobně handicapovaných lidí, jezdí po školách a přednáší dětem. Jestli si někdo nezasloužil, aby byl okraden, pak je to právě Zbyněk," píše organizace na facebooku.

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FCestazasnem%2Fvideos%2F390481385049650%2F&show_text=0&width=560

 

Všichni doufají, že se kolo najde a Švehla bude moct dál pokračovat v plnění svých snů. Zároveň organizace na facebooku prosí veřejnost o pomoc při hledání. "Pokud se spojíme, existuje naděje, že někdo kolo objeví. Třeba na internetu, v zastavárně, nebo někde odhozené v lese. Pojďme se spojit a nasdílet tuto výzvu na pomoc opravdového hrdiny Zbyňka Švehly," doplnila organizace.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.