Domácí + politika (Středa, 24. července 2019 0:59:50)

Hádka o vrty s minerální vodou, obec měla při prodeji pochybit

Karlovarské minerální vody podaly žalobu na obec Prameny, jde o jednu z nejzadluženějších vesnic v České republice. Žaloba napadá platnost kupní smlouvy na pozemky s vrty tamní minerální vody. Potvrdila to i starostka obce.

Zastupitelé obce před nedávnem schválili prodej vrtů firmě ruského podnikatele. Prodej za částku 10 milionů korun měl Pramenům zajistit bezúročnou půjčku od ministerstva financí. Obec se totiž topí v dluzích a měsíčně jí vysoké úroky za stovky tisíc.

 

Dluh chtěla obec zmiňovanou půjčkou umořit. O vrty ale měly zájem také Karlovarské minerální vody. Společnost dokonce nabízela trojnásobek. Přesto nepochodila. Společnost se rozhodla na obec podat žalobu. Má za to, že zastupitelstvo Pramenů vyhlásilo záměr prodeje jedinému zájemci bez vysvětlení důvodu v rozdílu ceny.

 

Nabídka neměla být ani nikde prezentována. Podle žalující společnosti tak obec chybně vyhlásila onen záměr prodeje a činila tak v rozporu se zákonem. "Nás to jako velmi mrzí. My se určitě odvoláme. Se domníváme, že jsem v právu. A vyjádření minerálních karlovarských vod se nezakládají na pravdě," reagovala starostka obce Prameny Michala Málková.

 

 

Jak dodala starostka, obecní účty a majetky tak zůstanou nadále blokované. Případný soud totiž může trvat roky. Jedna ze tři opozičních zastupitelek navíc podala na starostku trestní oznámení. Ta prý měla svými rozhodnutími obec výrazně poškodit.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.