Domácí + politika (Středa, 24. července 2019 0:04:04)

Cizinec rozbíjel okna aut, v kufru se prý ukrývala jeho manželka

Velmi netradiční situace nastala v sobotu v pražských Vršovicích. Muž vytrhl z lavičky prkno a začal rozbíjet okénka u aut. Když se ho na to přijeli zeptat strážníci, visel zrovna v okně jednoho auta a s někým hovořil. Nakonec strážníkům vysvětlil, že v kufru hledal svoji manželku.

V sobotu ráno překvapilo mnohé obyvatele pražských Vršovic jednání jednačtyřicetiletého cizince. "Vytrhl z lavičky prkno, vybral dvě vozidla a rozbil u nich okno na místě řidiče," popsala mluvčí městské policie Irena Seifertová.

 

Hlídka městské policie, kterou zavolal jeden ze svědků, přijela do Ruské ulice za pár minut. V tu chvíli zrovna muž rozbitým okénkem lezl do vozu a s někým hovořil.

 

"Cizinec strážníkům sdělil, že okénko rozbil úmyslně, protože v kufru auta je uzamčená jeho manželka, která se před ním ukrývá," doplnila Seifertová. V autě ale nikdo neseděl a z kufru se nikdo neozýval. Auto nebylo muže, ani netušil, komu může patřit.

 

 

Strážníci před příjezdem policie v okolí našli další rozbité auto. I k jeho poškození se dotyčný přiznal. Důvod byl stejný, muž hledal svoji manželku. Na místo pak dorazil majitel jednoho z poškozených vozů, hlídka se následně mohla přesvědčit, že se v kufru skutečně nikdo nenachází.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.