Domácí + politika (Středa, 24. července 2019 0:05:36)

Schwarzenberga trápí zdraví, obchází špitály. A kritikou nešetří!

Bývalý ministr zahraničí a exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg na svém facebookovém profilu přiznal, že ho trápí zdraví a v poslední době tak tráví velké množství času po pražských nemocnicích. A vůbec se mu nelíbí, v jakém jsou špitály stavu.

"Už nějaký týden navštěvuji různá zdravotnická zařízení v Praze, důvodem jsou mé různé neduhy, ty ale zase tak dalece zajímavé nejsou. Nicméně jsem měl díky tomu možnost tato zařízení také důkladně poznat," píše bývalý šéf resortu zahraničí.

 

Zmiňuje, že může srovnávat s podobnými zařízeními v Rakousku či Německu. A zatímco český zdravotnický personál kníže chválí, stav budov naopak ostře kritizuje.

 

"Lékařský um a vlídnost sester jsou u nás pozoruhodné. Sice se s nikým nijak nemazlí, ale jsou věcní a důkladní. Starost o pacienta je zde opravdu potěšující," kvituje s povděkem Schwarzenberg.

 

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fkarel.schwarzenberg%2Fposts%2F10156331333058925&width=500

 

"Co už je ale daleko méně potěšující, je stav samotných lékařských zařízení, a to si dokáži představit, že v Praze to ještě nejsou zdaleka ty nejhorší případy, leckde v okresních nemocnicích to může být ještě horší," myslí si bývalý předseda TOP 09.

 

 

A okamžitě přišel s nápadem, kde peníze na opravy a modernizace českých špitálů vzít.

 

"Nyní se mluví o tom, že se pan premiér chystá vybudovat velkou úřednickou čtvrť v Letňanech, jakýsi Andrejgrad. Když ale srovnám veřejný zájem na nových kancelářských budovách pro státní úředníky a urgentní potřebu investic do modernizace zdravotnických zařízení, tak bych přece jen navrhl se ještě zamyslet, jestli ony miliardy, pokud je vláda má, neinvestovat v nejbližších letech do zdravotnictví a teprve potom si dopřát vlastní úřednickou čtvrť na věčnou památku této vlády," přemítá Karel Schwarzenberg.

 

Karel Schwarzenberg měl v září zdravotní indispozici ve Sněmovně:

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.