Domácí + politika (Úterý, 20. srpna 2019 14:12:27)

Tak to je síla! Tohle našla rodina z Prahy v jablečném džusu

Rodina s malými dětmi z Prahy si chtěla dopřát šťávu z čerstvého ovoce a dávku vitaminů v zimním počasí. Po otevření krabice s nápojem se ale nestačili divit. Balení bylo plné plísně a na dně byla nechutná sraženina.

Petr koupil jablečný džus značky Relax v neděli v Tescu na pražském Zličíně. Ještě ten večer jej otevřely jeho děti, ty si však po chvíli stěžovaly, že nápoj má podivně nakyslou chuť. Když pak rodiče krabici rozřezali, nestačili se divit. Džus byl kompletně plesnivý a nepoživatelný. "Každé z dětí vypilo půl sklenice džusu," popisuje pan Petr. "Naštěstí se to obešlo bez větších zdravotních problémů." Také upozorňuje, že datum spotřeby výrobku bylo v pořádku.

 

Rodina dala okamžitě vědět do prodejny, ve které džus pořídila. "V případě, že zákazník narazí na vadný kus zboží, je oprávněn jej přinést na prodejnu, kde mu pracovnice informací po předložení účtenky vrátí peníze," vyjádřilo se k případu Tesco.

 

 

"Na základě stížnosti samozřejmě prověříme vzorky, jestli je džus v pořádku. Také zjistíme, na čí straně je pochybení," sdělilo naší redakci marketingové oddělení značky Relax.

 

 

"Jelikož se jedná o přírodní produkt, může se stát, že byl karton u jednoho kusu výrobku poškozen při přepravě, například neopatrnou manipulací. Zatím máme hlášený jeden případ, nemám informace, že by se jednalo o celou šarži," dodal mluvčí.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.