Domácí + politika (Pondělí, 17. června 2019 15:02:58)

Ministerstvo varuje: Tento krém může malým dětem podráždit kůži!

Krém, který může být nebezpečný pro malé děti, odhalili pracovníci Ministerstva zdravotnictví. Výrobek má předejít vzniku opruzenin v oblasti zadečku. Smrtelné nebezpečí může představovat čínský holící strojek, který kontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI).

Laboratorní testy Ministerstva zdravotnictví prokázaly u francouzského krému Uriage Eau Thermale Bébé 1er Change přítomnost látky butylparaben. Krém slouží k hydrataci a jako prevence opruzení u malých dětí.


"Butylparaben se nesmí používat v kosmetických přípravích, které se neoplachují a jež jsou určeny k ošetření pokožky v oblasti pleny u dětí mladších tří let. Na přípravcích, které se neoplachují a jež jsou určeny pro děti mladší tří let, musí být uvedeno Nepoužívat v oblasti pleny," uvedla hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová.

 

Krém Uriage Eau Thermale Bébé 1er Change:

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2019/2230477.jpg?d41d


Podle vyjádření Ministerstva zdravotnictví mohou mít děti mladší šesti měsíců po použití krému podrážděnou pokožku na zadečku.


Nebezpečný výrobek odhalila i ČOI. Holící strojek Boli Razor RSCW-6008 od čínského výrobce, který nejen, že nemá povinné značení, ale skládá se i z volně přístupných části, jež jsou pod proudem. To se týká hlavně částí strojku, které slouží při dobíjení. Odnímatelná vidlice pro nabíjení také nemá předepsané rozměry.

 


"Uvedený výrobek se navíc během provozu může porouchat takovým způsobem, že přístupové kovové části budou trvale pod napětím 230 V, uživatel se dotkne holicího strojku, dojde k zásahu elektrickým proudem a uživatel může být usmrcen," popsal mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

 

 


Výrobku také chybí bezpečnostní instrukce a návod v češtině. Výrobek zachytili inspektoři v Chebu v obchodě se smíšeným zbožím, kde se prodával za cenu 99 korun. "Česká obchodní inspekce uložila okamžité stažení uvedeného výrobku z trhu," doplnil Fröhlich.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.