Domácí + politika (Neděle, 16. června 2019 9:18:22)

Krůček od tragédie: Chlapec (14) se na Silvestra opil do němoty

Na oslavy nového roku jen tak nezapomene čtrnáctiletý chlapec z Blanenska. V jeho krvi kolovalo 3,9 promile alkoholu a musel být převezen do nemocnice. Láhve s alkoholem mu a jeho dvěma kamarádům koupil bezdomovec. O případu ve středu informovala policie.

Trojice čtrnáctiletých chlapců se rozhodla, že oslaví poslední den v roce ve společnosti alkoholu. Museli však vyřešit, jak se k němu dostanou. "Den před oslavou je napadlo požádat známého místního bezdomovce, který sám holduje alkoholu, o zakoupení dvou láhví v místní večerce," popsala událost policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

 

Oslovený muž jim bez problémů vyhověl a za jejich kapesné jim obstaral půllitrové láhve rumu a vodky. Chlapci si alkohol schovali a v poslední prosincový den začali u jednoho z nich doma s oslavou. Silvestr ale málem skončil tragicky.

 

Jeden z kluků to totiž s alkoholem pořádně přehnal. "Chlapec byl následně záchranáři převezen do nemocnice,“ dodala mluvčí policie. Podle ní dechová zkouška ukázala 3,9 promile alkoholu v dechu.

 

 

Policisté teď případ vyšetřují jako trestný čin podání alkoholu dítěti. Věcí se bude dále také zabývat orgán sociálně právní ochrany dětí.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.