Domácí + politika (Neděle, 16. června 2019 9:25:39)

Státní podnik pořídil řediteli "haciendu" za miliony, sklízí kritiku

Za více než sedm milionů korun pořídil státní podnik Vojenské lesy a statky České republiky dům pro dnes už bývalého ředitele karlovarské divize. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) byly náklady moc vysoké. Ostatní ředitelé podniku využívali objekty asi čtyřikrát menší.

Výsledky kontroly činnosti Vojenských lesů a statků se týkají let 2015 až 2017.

 

O stavbě onoho kritizovaného domu pro ředitele karlovarské divize bylo podle informací Ministerstva obrany rozhodnuto v roce 2012. A po dostavbě ho měl získat do nájmu ředitel divize na základě nejvyšší nabídky. Rodinný dům byl postaven za více než 7 milionů korun. A to se zdá Nejvyššímu kontrolnímu úřadu jako nepřiměřeně vysoká částka.

 

 

"Podle nás to je neúměrně mnoho s ohledem na to, jaký účel má ta stavba plnit. Ten dům má rozlohu přes 230 metrů čtverečních. A pozemek přesahující dva a půl tisíce metrů čtverečních. Řešit ubytování zaměstnance takového domu, byť se tedy jedná o vedoucího pracovníka, je podle nás za hranicí obvyklých benefitů pro zaměstnance," kritizuje mluvčí NKÚ Václav Kešner.

 

Pro srovnání - další ředitelé divizí Vojenských lesů a statků České republiky disponují domy o velikosti od 25 do 54 metrů čtverečních.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.