Domácí + politika (Neděle, 16. června 2019 8:56:23)

Dívka utekla z domova a spolykala prášky. Zachránil ji psí hrdina!

Nezletilá dívka z Ostrova po hádce utekla z domova a spolykala léky. Chybělo málo, aby příběh skončil tragicky, díky policejnímu psovi ale nakonec dopadl dobře. Dívka se dostala včas do péče lékařů, kterým se podařilo ji zachránit.

Policie na Karlovarsku dostala hlášení o pohřešované 16leté dívce v pondělí od její matky. Dívka odešla z domova ráno a nechala po sobě jen dopis na rozloučenou. Vzhledem k tomu, že trpí epilepsií a nevzala si léky, mohl mít její útěk fatální následky.

 

Ihned po nahlášení útěku policie spustila pátrací akci, které se zúčastnily tři desítky policistů, včetně dvou psovodů, a dvě desítky hasičů. Po dívce pátrali v okolí ostrovského nádraží, kde byla naposledy spatřena.

 

 

"Dívka byla po krátké době vypátrána služebním psem Wigem, a to ve špatně dostupném terénu v trnkovém porostu poblíž zahrádkářské kolonie," uvedla mluvčí policie Zuzana Týřová. Díky psovodovi a psímu hrdinovi se tak podařilo dívce zachránit život. Policisté na místě totiž zjistili, že děvče spolykalo prášky. Naštěstí se dostalo včas do rukou záchranářů.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.