Domácí + politika (Pondělí, 20. května 2019 13:29:59)

Češi stále častěji jezdí na Vánoce pryč, lákají je trhy a nákupy

Někteří lidé nemají vánoční shon zrovna v lásce, místo nakupování dárků a setkání s rodinou vyráží proto velmi často raději do zahraničí. Češi letos nejčastěji vyráží do Paříže a poté do Londýna, mnozí ale chtějí za teplem.

Nejoblíbenější letošní destinací, kam Češi vyráží v období mezi 20. prosincem a 2. lednem, je podle portálu letuska.cz Paříž.

 

Druhou nejvyhledávanější destinací je pak Londýn. Spousta lidí špatně snáší zimu, mnoho Čechů tak vyráží letos o vánočních svátcích do Dubaje, která se umístila na třetím místě.

 

Za touto exotickou destinací se zařadily evropské, a to konkrétně Frankfurt, Vídeň a Amsterdam. Podle Josefa Trejbala, ředitele letuska.cz to není velké překvapení.

 

Anketa

Kde budete trávit letošní Vánoce?

Hlasovalo 14175 lidí.

 

"Tyto země se o Vánocích tradičně drží mezi oblíbenými cíli českých turistů, kteří se tam vydávají především za vánočními trhy a nákupy, podobně jako do Londýna. Zároveň ale i tento rok přibývá Čechů, kteří chtějí strávit svátky v teple. Z dálkových destinací vede Bangkok,“ uvedl Trejbal.

  

Celkově počet cestujících v letošní sezóně roste a to nejen v letních měsících, ale i v zimní sezóně. „Podle dosavadních letošních statistik očekáváme pro letošní Vánoce zhruba 20procentní nárůst prodejů,“ uzavírá Josef Trejbal.

 

 

Akční letenky, které jsou aktuálně v nabídce, ještě nabízí pár velmi zajímavých spojů, je třeba ale trocha hledání. Letenky do Londýna tak v období při odletu 17. 12. a návratu 31. 12. vyjdou na 1577 korun.

 

Cesta do Amsterdamu při odletu 19. 12. a návratu 31. 12. vyjde na 2532 korun. Cesta do Dubaje v období od 10. 12. do 25. 12. pak vychází na 6182 korun.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.