Domácí + politika (Středa, 24. dubna 2019 23:53:15)

Zasedá Bezpečnostní rada státu, řeší extremismus i cizí špiony

Bezpečnostní rada státu ve čtvrtek projednává výroční zprávu o extremismu a zabývat by se měla i výročními zprávami Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství. V nich zaznělo i varování před ruskými a čínskými špiony.

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí výroční zprávu o extremismu v Česku za rok 2017 v původním znění, které připravilo ministerstvo vnitra. A to i přesto, že k ní měl Pražský hrad výhrady. Vadily mu zmínky o hnutí SPD Tomia Okamury právě v souvislosti s extremismem.

 

Zprávu bude nyní projednávat vláda. Ministři v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem se mají zabývat i výročními zprávami Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství. V nich zaznělo varování před ruskými a čínskými špiony, kteří mají působit například na ruském a čínském velvyslanectví.

 

Zasedání bezpečnostní rady státu zasáhlo i do dnešního jednání Poslanecké sněmovny o písemných interpelacích. Debata se členy vlády začala později, protože v jednacím sálu nebyl ráno přítomen ani jeden z ministrů a dolní komora tak nemohla jednat.

 

 

Většina členů vlády byla totiž právě na zasedání Bezpečnostní rady státu. Do sněmovny pak nakonec dorazil ministr kultury Antonín Staněk.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.