Domácí + politika (Pátek, 23. srpna 2019 7:31:22)

Ledovka trápí řidiče! Přibývá nehod, po té u Kladna 4 zranění

Počasí od čtvrtečního rána trápí řidiče na českých silnicích. Ve středních Čechách komplikuje dopravu mlha, na jihu Čech se tvoří náledí.

"Během čtvrtečního rána se začne od západu vytvářet ledovka a její tvorba bude postupovat dále k východu," varuje Český hydrometeorologický ústav. A od rána skutečně počasí značně komplikuje dopravu.

 

Namrzají silnice v okrese Český Krumlov a Prachatice. Tvoří se náledí, vozovka je kluzká. Na komunikace vyjíždějí sypače. Navíc místy mrholí, takže řidiče může potrápit i snížená viditelnost.

 

Ve středočeském kraji znepříjemňuje řidičům cestu mlha. Zhoršená viditelnost je na Pražském okruhu, na dálnicích D1 a D5, dále pak na silnicích druhé a třetí třídy na Berounsku, Kladensku, Rakovnicku a v okolí Prahy.

 

Počasí bylo také z jednou z možných příčin středeční nehody na Kladensku. Mezi Tuchlovicemi a Kamennými Žehrovicemi se ve večerních hodinách srazila dvě osobní auta, zraněni byli čtyři lidé.

 

Na Frýdeckomístecku komplikovalo počasí dopravu už v úterý před šestou hodinou ranní. Auto srazilo dvě starší ženy, řidič je zřejmě kvůli špatné viditelnosti přehlédl na přechodu. „Řidič vozidla jel ve směru na Slovensko, na Mariánském náměstí v obci Jablunkov zřejmě přehlédl dvě přecházející starší ženy," sdělila Zlatuše Viačková, mluvčí moravskoslezské policie.

 

 

Seniorky utrpěly vážná zranění, Devětasedmdesátiletá žena byla převezena do třinecké nemocnice. O rok mladší žena byla transportována do Fakultní nemocnice Ostrava. Tam bohužel po několika hodinách zemřela.

 

Reportáž TV Nova  o počasí:

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.