Domácí + politika (Čtvrtek, 23. května 2019 21:04:09)

Hrad se chce zviditelnit: Manželka kancléře pro něj točí videa

Manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře má nového koníčka, díky kterému se vrátila k moderování. Jen televizní obrazovky vyměnila za oficiální facebookový profil Pražského hradu.

Pražský hrad - Kancelář prezidenta republiky. Tak se jmenuje profil, který Hrad využívá nově k propagaci. Hlavním "tahákem" stránky jsou videoreportáže, které ukazují fungování prezidentského týmu. Kancelář se tímto internetovým projektem chce více přiblížit veřejnosti

 

Na webu například už visí medailonek, kde hradní číšníci přibližují, jak vypadá obsluhování oficiálních státních návštěv nebo reportáž o práci floristek, které se na Hradčanech starají o květinovou výzdobu.

 

 

Reportážemi provází manželka hradního kancléře Vratislava Mlynáře Alexandra. Proto se redakce TN.cz obrátila na mluvčího hlavy státu Jiřího Ovčáčka s dotazem, jak byla Alex Mynářová vybrána a jaký bere za natáčení honorář.

 

"Paní Mynářová natáčí videa pro Pražský hrad ve svém volném čase. Jsme moc rádi, že se rozhodla pomoci při propagaci práce Kanceláře prezidenta republiky," opáčil Ovčáček s tím, že Alex pracuje bez nároku na honorář.

 

 

Stejně tak prý výroba propagačních videí nestojí daňové poplatníky ani korunu. "Pořad nevyžaduje prostředky ze státního rozpočtu, jsou využívány sociální sítě," tvrdí Ovčáček.

 

Tím pádem Hrad nepovažuje účinkování chotě prezidentova kancléře za problematické, či dokonce za střet zájmů. "Paní Mynářová je skvělá televizní profesionálka," uzavřel Ovčáček.

 

Hrad se prý inspiroval v zahraničí. Dost možná přímo v Bílém domě - sídle prezidenta spojených států, kde ve videu například Melánia Trumpová ukazuje vánoční výzdobu. V natáčení reportáží chce hradní televize pokračovat minimálně do konce druhého mandátu prezidenta Zemana.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.