Domácí + politika (Středa, 26. června 2019 22:50:06)

Vosy vyhnaly rodinu z domu. Hasiči odmítli přijet

Chodbu plnou vos našla Petra Pospíšilová z Kokonína na Jablonecku, když se vrátila z práce domů. Zavolala proto hasiče, ti ale odmítli vosy zlikvidovat. O případu informoval portál iDnes.cz. Na Karvinsku byli přitom ochotní jet pomoci s hadem, který se objevil v prodejně potravin.

„Operátorka na lince byla sice příjemná a ochotná, ale zajímalo ji hlavně, jestli je někdo u nás v rodině alergický na vosí bodnutí a jestli o tom máme u sebe lékařské potvrzení. To samozřejmě nemáme. Myslím si, že když máte v místnosti sto padesát vos, tak je úplně jedno, jestli jste alergičtí, nebo nejste,“ popsala Petra Pospíšilová.


Hasiči jí poradili firmu, která se specializuje na likvidaci vosích rojů. Ta však měla plný plán a nemohla se k Pospíšilům dostavit dřív, než za několik dní. Rodina si však kvůli vosám nemohla zajít do domu ani pro základní potřeby.

 


Likvidaci vos nakonec zorganizoval manžel Pospíšilové, se skupinkou dobrovolníků hmyz vystříkali speciálním sprejem.


„Pokud nehrozí bezprostřední ohrožení, kterému není volající schopen zabránit, může operační důstojník odmítnout na místo vyslat hasiče,“ vysvětlila mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková.

 


Hasiči vyjíždí kvůli likvidaci hmyzu jen v případě bezprostředního nebezpečí ohrožení života či zdraví, nebo pokud se problém objeví na veřejném, zalidněném místě.


V Orlové na Karvinsku vyjeli hasiči hned ve třech dnech po sobě k případu hada, který se vydal na průzkum tamější prodejny Kauflandu. Ta byla už od prvního dne uzavřená.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.