Domácí + politika (Středa, 26. června 2019 22:07:44)

VIDEO: Muž hodil skateboard proti autobusu, v masce zůstala díra

Policie pátrá po neznámém muži, který v centru Pardubic hodil skateboard proti rozjetému autobusu městské hromadné dopravy. Prkno jen těsně minulo sklo řidiče a udělalo díru do přední masky.

"Otázka třiceti centimetrů a šlo to přímo proti řidiči," popsal ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán.

 

Váží několik kilogramů, má ostré hrany a ve vzduchu se tak bez nadsázky může stát nebezpečnou zbraní. V tomhle případě skateboard lehce udělal do autobusu díru. Muž znovu na prkno naskočil a než ujel, ještě dvakrát stojící autobus suverénně obkroužil. K jeho smůle ho natočily kamery.

 

"Žádáme případné svědky události, aby se ozvali policistům na linku 158," uveřejnila mluvčí policie Andrea Muzikantová.

 

Skateboardista poškodil nejnovější vůz, který dopravní podnik má. "Za něj musíme vypravit autobus, který je 12 až 15 let starý," doplnil Pelikán. "K právní kvalifikaci se zatím vyjádřit nemůžeme, čekáme na výši škody," uvedla Muzikantová.

 

 

Pardubické autobusy se přitom stávají terčem agresivních lidí poměrně často. V létě pětadvacetiletý muž zaútočil půllitrem. Řidič ho nechtěl opilého pustit do vozu. Nádoba těsně minula hlavu cestujícího a střepy se pak rozlétly po voze. Známý je i případ, kdy v Pardubicích černý pasažér dveřmi prohodil hasicí přístroj. A nedávno se na policii obrátil dispečink podniku, který tvrdil, že někdo na autobus střílel.

 

Nakonec nešlo o střely, ale o kameny. Pachatele, který zničil tři okna, se nepodařilo vypátrat. A prozatím neznámý zůstává i muž na prkně. Policisté po něm budou pátrat třeba i ve skateparcích.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.