Domácí + politika (Středa, 26. června 2019 22:01:07)

Muž se otrávil jedem na krysy, našel a zachránil jej pes Mario

Příběh jak z filmu se udál ve Studáneckém lese v Pardubicích. Policista a jeho pes Mario tam zachránili život teprve dvacetiletému muži.

V noci volala na tísňovou linku mladá žena, že má obrovský strach o svého blízkého kamaráda. Po telefonátu s ním se prý bojí, že se chystá skoncovat se životem. Policisté okamžitě vyjeli a začali po mladíkovi pátrat. Když se operačnímu důstojníkovi podařilo zjistit, že by se mladý muž mohl nacházet ve Studáneckém lese v Pardubicích, místo okamžitě začal prohledávat psovod se svým čtyřnohým parťákem Mariem.

 

Po chvíli si policista všiml, že u lesního altánu leží pohozený batoh a jakási červená látka s kartonovým obalem užívaným jako návnada na hubení hlodavců. Byl na ní nápis "pozor jed“. Vedle batohu ležela ještě prázdná lahev od alkoholu a dokumenty se jménem hledaného.

 

"Policista začal křičet jméno pohřešovaného muže, z altánu se však nikdo neozýval. Následně zavětřil pachovou stopu pes Mario a vedl svého dvounohého kolegu hlouběji do lesa," popsala akci policejní mluvčí Markéta Janovská.

 

Asi o dvě stě metrů dále ležel na zemi pohřešovaný mladík. S policistou komunikoval jen s obtížemi. Nakonec se mu podařilo vstát a policista jej doprovodil k další hlídce, která na místo dorazila. Muže si poté převzali do péče lékaři. Ti si vzali i jed, který s největší pravděpodobností muž požil.

 

 

Důvody, proč muž plánoval tak drastický konec života a proč jej vůbec chtěl ukončit, zatím nejsou známé. Za záchranu svého života však může děkovat své kamarádce a činným policistům, včetně čtyřnohého hrdiny.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.