Domácí + politika (Středa, 26. června 2019 22:08:40)

Žebrák s sebou tahal roztomilé štěně, psa měl ale surově bít!

Další případ týrání zvířat řeší pražští policisté i strážníci. Cizinec, který žebral v centru metropole, měl u sebe malé štěně, které měl podle svědků surově mlátit. Když ho kontrolovali strážníci, pes se při každém pohybu ruky žebrajícího muže celý roztřásl. Muž byl proto omezen na svobodě.

V pondělí odpoledne přijala linka městské policie hlášení o cizinci, který žebral v centru Prahy, navíc se měl velmi surově chovat ke štěněti, které měl u sebe. Celou situaci vyjeli prověřit pražští strážníci, kteří muže po chvíli nalezli.

 

"Hlídka ho nalezla v ulici Národní, kde seděl na zemi, měl před sebou kelímek s mincemi, kterým občas zachrastil," popsala městská policie. Strážníci muže kvůli porušení vyhlášky vyzvali k předložení dokladů.

 

V tu chvíli se hlídce přihlásil oznamovatel a uvedl, že jednapadesátiletý cizinec nejen žebrá, ale také surově zachází se svým psem. Aby bylo zvíře v klidu, měl ho muž opakovaně bít.

 

"Při jakémkoli pohybu ruky se pes roztřásl strachy, čehož byli svědky i samotní strážníci. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířete byl cizinec omezen na osobní svobodě a předán Policii ČR k dalšímu opatření," doplnili pražští strážníci. Celým případem se nyní bude zabývat příslušný orgán.

 

 

"Předpokládám, že pejsek je v útulku v Troji v karanténě. Za mě dobrá práce, děkuji. O tomto problému se zneužíváním pejsků při žebrání a špatným zacházením s nimi jsem četla již několikrát na Facebooku a jsem moc ráda, že se nebojíte to řešit," reagovala paní Petra na Facebooku.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.