Domácí + politika (Středa, 26. června 2019 22:34:38)

Zemřel Břetislav Slováček, novinář z filmu Rozpuštěný a vypuštěný

Ve středu 10. října zemřel v kruhu své rodiny herec Břetislav Slováček. Dlouhá léta strávil v pražských divadlech, v televizi se objevoval spíše v menších rolích.

Divadelní herec Břetislav Slováček se narodil 7.7.1948 v Praze. Slováček se celý svůj život věnoval divadlu, před kamerou se objevoval spíše ve vedlejších rolích. Vystudoval herectví na DAMU, své první angažmá měl v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Jednu ze svých prvních titulních televizních rolí ztvárnil s herečkou Eliškou Balzerovou, šlo o inscenaci Břetislav a Jitka.

 

Následně pětadvacet let působil v pražském Divadle na Vinohradech, kde odehrál několik desítek rolí. V devadesátých letech se stal členem hereckého souboru Divadla Na Fidlovačce. 

 

 

Zemřel 10.10. 2018 ve věku 70 let, o jeho úmrtí informoval jeho syn Jakub Slováček, sdělil portál novinky.cz. Televizní diváci si zesnulého herce mohou pamatovat například ze seriálů Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek nebo Křeček v noční košili, filmoví fanoušci pak z komedie dua Svěrák, Smoljak Rozpuštěný a vypuštěný. Jeho poslední televizní role byla v dramatu Nezvěstný režiséra Pavla Kačírka z roku 2003.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.