Domácí + politika (Středa, 26. června 2019 21:49:02)

Had je stále na útěku! Prodejna v Orlové zůstává uzavřená

Vládcem orlovské prodejny Kauflandu i nadále zůstává neznámý plaz. Dveře prodejny jsou zavřené již třetí den. Hasiči prohledávají regály. V pohotovosti je i herpetolog.

Hada si všimli pracovníci prodejny na kamerovém systému. Kvůli bezpečnosti nakupujících bylo potřeba prodejnu uzavřít, na místo v úterý vyrazili i hasiči a strážníci. Hasiči na místo zamířili i ve středu a ve čtvrtek.

 

"Na místě stále probíhá intenzivní hledání ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem a jsme v kontaktu i s odborníky na plazy. Bezpečnost je prioritou, proto momentálně zůstává obchod zavřený, než zvířecího návštěvníka najdeme," sdělil Kaufland ve čtvrtek dopoledne na svém facebookovém účtu.

 


 

Hasiči byli ve čtvrtek na místě asi jednu hodinu. Pracovníci Kauflandu totiž zahlédli pohyb hada ve dvou menších obchůdcích, které jsou součástí budovy. "Ve čtvrtek jsme po upozornění na místo opět vyrazili, prohlédli externí obchůdky, ale jsme nic nenašli," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Hasiči v úterý a ve čtvrtek strávili na místě celkem několik hodin a po hadu usilovně pátrali. Koudela doplnil, že podle výpovědí svědků by měl mít plaz na délku 20 až 30 centimetrů.

 

Kaufland nechal svou prodejnu v Orlové uzavřít v úterý dopoledne. Není jasné, o jaký druh hada se jedná. Podle mluvčího hasičů je velmi pravděpodobné, že je to obyčejná užovka.

 

Velké pozdvižení vyvolal minulý týden útěk jedovaté mamby zelené v Praze. Uštkla majitelku, která dosud bojuje o život. Najít a odchytit se ji podařilo až po několika dnech. Skrývala se na stromě v zahrádkářské kolonii několik stovek metrů od domu.

 

Podívejte se na reportáž o odchytu nebezpečného hada v Praze:

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.