Domácí + politika (Středa, 26. června 2019 22:18:37)

Nelegální sklad! Celníci našli tuny načerno ukrytého masa

Tuny potenciálně nebezpečného masa mohly skončit na pultech, kdyby nebylo jihočeských celníků. Těm se po několika kontrolách podařilo odhalit nelegální sklad, kde bylo zhruba 11 tun mražených polotovarů pro přípravu kebabu, který nebyl převážen ve vhodných podmínkách.

Začátkem října provedla hlídka celního úřadu u Dolního Dvořiště kontrolu nákladního vozidla s českou poznávací značkou, kterou řídil muž z Polska. Kontrola odhalila velké množství potenciálně nebezpečného masa.

 

"Celníci provedli kontrolu nákladového prostoru vozidla a zjistili, že v něm řidič přepravuje veterinární zboží, konkrétně maso určené k výrobě kebabu. U přepravy bezmála pěti tun tohoto zboží nebyla dodržena teplota stanovená pro bezpečný transport tohoto druhu potravin. Příjemce zboží navíc neprokázal, že předem informoval Státní veterinární správu o převozu potravin živočišného původu," uvedl mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj Emanuel Breicha.

 

Na pomoc si celníci přivolali inspektory z veterinární správy. Ke kontrole tohoto vozidla vedla inspektory již dřívější kontrola vozidel v červenci.

 

 

"Díky využití nejmodernější techniky, konkrétně velkokapacitního mobilního rentgenu celní správy, se jim podařilo odhalit přepravu několika desítek kilogramů masných polotovarů. Toto zboží bylo přepravováno v podmínkách, které neodpovídaly stanoveným předpisům," popsal Breicha.

 

Po vyhodnocení výsledků vyšetřování učinili inspektoři další krok a odhalil nelegální sklad, kde mělo přepravované zboží skončit. V tomto skladu bylo uloženo zhruba 11 tun masných polotovarů. Inspektoři sklad zapečetili a zakázali jakoukoliv manipulaci s masem. Provozovateli teď hrozí pokuta do výše jednoho milionu korun.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.