Domácí + politika (Čtvrtek, 25. dubna 2019 14:12:29)

Dětský gang útočí v Praze, šíří se na facebooku. Policii to nehlásili

Dětský gang má přepadávat ostatní děti a fyzicky jim ubližovat, a to na území Prahy 4. Problém ale je, že ani policie ČR, ani městští strážníci o ničem neví, i když se žena na facebooku odkazuje na spolupráci s nimi. Mohl by tak jít o výmysl, který už sdílí tisíce lidí.

Žena, která nechce být nikde zmiňovaná, tvrdí, že gang brutálně přepadl jejího syna v pražském Podolí. Podle jejích slov se přepadení netýkalo jen jejího dítěte, ale i dalších dětí, či důchodců. Gang měl dokonce útočit i nožem.


V příspěvku žena píše, že spolupracuje s policií. Jenže právě v tom je kámen úrazu - policie totiž o ničem takovém neví.


"Na Praze 4 jsme neobdrželi žádné podobné oznámení. Situaci ale nepodceňujeme - pokud bude mít někdo o případném gangu informace, ať se nám neprodleně ozve na linku 158," řekl pro TN.cz mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. 

 


O situaci nic neví ani městští strážníci. "Prověřili jsme všechna podobná oznámení na lince 156, městská policie Prahy ale podle popisu situace o ničem podobném neví," konstatovala mluvčí strážníků Michaela Teplá.


Příspěvek má na facebooku už přes 5 tisíc sdílení a někteří komentující tvrdí, že gang také zaregistrovali a údajně mají i videa - ty ale nikde nejsou k dispozici.

 

Navíc i fakt, že se žena odkazuje na spolupráci s policí, která přitom o ničem neví, vyvolává otázku, zda nejde o prostý hoax.

 

 

V minulosti internetem proběhlo podobných poplašných zpráv hned několik - naposledy lidé uvěřili hoaxu o únosech dětí v Ostravě. Ten ale policie vyvrátila.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.