Domácí + politika (Čtvrtek, 25. dubna 2019 17:54:56)

Džihád dorazil do Česka. Mladého muslima obvinili z přípravy útoku!

Česká policie obvinila radikálního muslima z přípravy bombového útoku. Ve svém bytě měl chemikálie a podrobné plány pro výrobu výbušnin.

"Mladík je původem Slovák, k islámu konvertoval v roce 2015," píše páteční Mladá fronta DNES. Svým oblečením se muž stylizoval do vojáků a zdravil zdviženým pravým ukazováčkem, což je pro islamisty symbol víry v jediného boha – Alláha. Pozdrav používají členové organizace Islámský stát. Mladík přijal jméno Abdul Rahman a pravidelně docházel do pražských mešit.

 

Policisté u muže při domovní prohlídce našli chemikálie, návody na výrobu bomby a postupy, jak připevnit výbušninu na své tělo. Mladík se hájil, že prý jde o přípravy na oslavy Nového roku. Výmluva přišla policistům úsměvná, už jen z toho důvodu, že muslimové Nový rok neslaví.

 

MF Dnes dále uvádí, že za svůj vzor v praktikování muslimské víry označil mladík bývalého pražského imáma Shehadeha, který je stíhaný na útěku za pomoc svým příbuzným, kteří jsou podle policie obvinění za účast bojů v teroristické organizaci Al-Káida.

 

 

Policisté pro obviněného Slováka navrhli zadržení ve vazební věznici. Jako důvod uvedli obavy, že muž by byl opravdu schopný své plány zrealizovat.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.