Domácí + politika (Pátek, 14. prosince 2018 6:06:47)

Vysoké teploty, požáry či bouřky ohrozí většinu ČR, varuje ČHMÚ

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek těsně po poledni vydal novou výstrahu před vysokými teplotami, bouřkami a výskytem požárů. Varování před alespoň jedním z jevů pokrývá většinu území republiky.

Páteční bouřky mohou na Moravě a ve Slezsku doprovázet přívalové deště, kroupy a nárazový vítr.

 

Výstraha před požáry platí pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Jihomoravský kraj, Vysočinu a části Zlínského a Olomouckého kraje. Varování platí do odvolání.

 

Obyvatele velké části Moravy také meteorologové varují před vysokými teplotami. Tato část výstrahy se týká velké části Jihomoravského kraje a částí Zlínského a Olomouckého kraje a platí do páteční šesté hodiny večer.

 

 

Třetí část výstrahy se týká silných bouřek a platí pro celý Olomoucký a Moravskoslezský kraj a pro okresy Vyškov, Hodonín, Zlín, Kroměříž a Uherské Hradiště. Bouřky mohou na těchto místech udeřit až do páteční desáté hodiny večer.

 

"Kvůli dlouhotrvajícímu velmi teplému a suchému počasí přetrvává na většině území ČR nebezpečí vzniku požárů. Vysoké nebezpečí je zejména v severní polovině Čech a na střední a jižní Moravě. Riziko požárů přechodně poklesne po přechodu studené fronty v pátek a v sobotu," uvedli meteorologové.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.