Domácí + politika (Neděle, 19. května 2019 8:25:01)

Olomoucký radní zmizel před měsícem, teď ho odvolali z funkce

Zmizelý olomoucký radní, po kterém je už více než měsíc vyhlášeno celostátní pátrání, už není ředitelem technických služeb. Představenstvo Technických služeb města Olomouce s ním rozvázalo pracovní poměr. Manažer a politik, který o sobě nedal dlouhé týdny vědět, není ani předsedou představenstva této společnosti.

Policie po zmizelém Miroslavu Petříkovi pátrá od 11. května. Už pět týdnů se neukázal ve své kanceláři. Proto vedení společnosti Technické služby města Olomouce svolalo mimořádné zasedání představenstva. Na něm bylo rozhodnuto o rozvázání pracovního poměru a odvolání vlivného manažera z funkce předsedy představenstva.

 

Důvodem propuštění je dlouhodobá nepřítomnost v zaměstnání. V čele Technických služeb Petříka už měsíc zastupuje provozní náměstek Jiří Fryc.

 

O dalším postupu, tedy o volbě nového předsedy představenstva a vypsání výběrového řízení na ředitele společnosti, se teď představenstvo musí poradit s vlastníkem. Tím je město Olomouc.

 

 

Mezi místními se mluví o tom, že by zmizení vlivného politika a čtyřky místní kandidátky ČSSD mohlo souviset s nedávným zásahem Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ta se údajně zajímala o zakázky na výstavbu protipovodňových opatření. Policie ale vyvrátila spekulace o tom, že by mohl být zahrnut do programu na ochranu svědků.

 

Miroslav Petřík zmizel 7. května. O dva dny později ho ještě zachytila kamera v Kobližné ulici v Brně při výběru peněz z bankomatu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.