Domácí + politika (Středa, 8. července 2020 0:55:15)

V Ústí ruší dvě ubytovny! Přes 300 lidí přijde o bydlení, bouří se

V Ústí nad Labem končí dvě ubytovny pro sociálně slabé. Provozovatelka je uzavře k poslednímu červnu poté, co město rozšířilo zóny, ve kterých úřady práce nevyplácejí doplatky na bydlení nově přistěhovalým. Přes tři stovky obyvatel ubytoven se bouří a stěžují si, že nemají kam jít.

"Ještě po nás chtějí, abychom jim v červnu zaplatili nájem a pak nás bez peněz vykopnou jako hyeny ven," stěžovala si reportérovi žena z ubytovny.

 

V jedné z budov žije 150 dospělých a 80 dětí. Za byt 1+1 se platí 11 tisíc korun měsíčně. Tři čtvrtiny částky nájemníkům platí stát, zbytek platí z vlastní kapsy. "Nějací švábi, štěnice? Tak občas tam běhají, jak po chodbě, tak i po bytě," sdělil další z ubytovaných Vlastimil Hadrava.

 

Obyvatelé ubytovny budou muset do konce června vyklidit pokoje a najít si nové bydlení. Většina z nich má ale děti a stěžují si, že je nikde jinde ubytovat nechtějí, nebo po nich požadují vysoké kauce.

 

 

Magistrát lidem nové bydlení hledat nehodlá. Poskytne jim jen seznam ubytoven, kde by je přijali. "Město jim nemůže dát, ani nechce dát nové byty. Oslovili jsme všechny registrované poskytovatele sociálních služeb, které mají dotace z města a ty se o ně mají postarat," sdělil náměstek primátorky Jiří Madar.

 

Vedení města si hodlá jen zjistit, kdo z ubytovaných má ve městě trvalé bydliště a pracuje, u takových lidí udělá výjimku a s bydlením jim pomůže.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.