Domácí + politika (Pátek, 18. ledna 2019 16:37:41)

Prudká bouře ochromila Liberec! Padaly kroupy, z ulic byly řeky

Blesková povodeň ochromila ve středu večer Liberec. Přes půlku města se prohnala asi půlhodinová bouře, padaly i kroupy. Z ulic se staly divoké řeky a tramvajový provoz se zastavil. Ve zbytku Liberce ani okolí přitom téměř nepršelo.

Průtrž mračen doslova rozdělila Liberec na dvě části. Zatímco v oblasti od centra města směrem do Hanychova řádila bouře s přívalovým deštěm a kroupami, ve zbytku Liberce ani jeho okolí téměř nepršelo.

 

Nejhorší byla situace v Husitské ulici, která teď prochází rekonstrukcí a změnila se ve staveniště. Během několika minut z ní ale byla divoká řeka, bahno a voda se pak vyvalily na tramvajové koleje, což zastavilo provoz mezi centrem a Hanychovem.

 

Liberečtí hasiči dosud zaznamenali dva zásahy kvůli silné bouřce. Čerpali vodu z domu blízko potoka a vyjížděli právě i na křižovatku ulic Husitská a Hanychovská, kde voda tekla proudem a dokonce převrátila bagr.

 

 

Tramvaje znovu začaly jezdit před osmou hodinou. Hasiči odstranili bahno z kolejí a informovali správce komunikace i stavbyvedoucího. Bagr neodstranili, nechali ho v příkopu, kde si ho dělníci další den vyzvednou.

 

 

Bouřky vtrhly po dlouhém období sucha do části Česka v úterý, ve středu pršelo na většině území. Nikde ale nebyla situace tak vážná jako v podvečer v Liberci.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.