Domácí + politika (Úterý, 26. března 2019 7:03:46)

Kanón vrtulníku náhle vystřelil, tři vojáci museli do nemocnice

Ve výcvikovém prostoru české armády Boletice na Českokrumlovsku se ve středu dopoledne vážně zranil jeden voják. Při kontrole výzbroje bojového vrtulníku Mi-24/35 totiž náhle vystřelil kanón a vojáka vážně zranil.

"Krátce po 10. hodině došlo ve vojenském újezdu Boletice při kontrole zbraňového systému kanónu vrtulníku Mi-24/35 k náhodné iniciaci, která způsobila zranění pravé ruky kapitána T. D.," uvedla mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová.

 

Doplnila, že voják narozený v roce 1978 je sice mimo ohrožení života, ale zranění ruky bylo klasifikováno jako vážné. Kapitán slouží na vrtulníkové základně u Náměsti nad Oslavou.

 

"Kapitán T. D. byl letecky přepraven k dalšímu ošetření do Nemocnice České Budějovice. Další dva vojáci byli následně rovněž odesláni do nemocnice s podezřením na možné poškození sluchu. Ti už byli podle mých informací propuštěni," dodala pro TN.cz mluvčí generálního štábu.


 

Co se na místě vlastně stalo, nyní vyšetřuje vojenská policie. Mluvčí českobudějovické nemocnice Iva Nováková TN.cz řekla, že zranění vojákovy ruky je velmi rozsáhlé. "Dají se předpokládat trvalé následky. Zda se končetinu podaří zachránit, ukáží další hodiny a dny," uvedla.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.