Domácí + politika (Úterý, 26. března 2019 7:10:40)

Hlas mrtvého dědečka ho nabádal k vraždě. Muž si odsedí 10 let

Deset let ve věznici s ostrahou si odsedí Jiří Kilian (44) za pokus o vraždu, ke které ho nabádal hlas jeho mrtvého dědečka. V úterý o tom rozhodl vrchní soud, který zamítl Kilianovo odvolání a naopak vyhověl státní zástupkyni, která žádala zpřísnění trestu.

Kilianův obhájce žádal sedm let. Soud však dal za pravdu státní zástupkyni a trest zvýšil na deset let. Rozsudek je pravomocný.

 

Kilian pobodal loni poblíž ruzyňského letiště seniora, kterému se vloupal do bytu. Podle jeho výpovědi ho k tomu navedl hlas jeho dědečka, který mu tvrdil, že daný senior za války způsobil jeho smrt.

 

Senior si Kilianovi údajně stěžoval, že má bolesti a nebaví ho život. To Kilian pochopil jako signál k vraždě. Vzal nůž a muže šestkrát bodl, z toho třikrát do krku.

 

 

Senior se snažil bránit holí. Život mu zachránila pečovatelka, kterou před tím Kilian z bytu vyhodil. Jí však přišel podezřelý, tak zavolala policii a záchranku.

 

Policie našla Kiliana, jak se schovává v křoví. Halucinace si prý přivodil dlouhodobým alkoholismem, s kterým se plánoval léčit v pražských Bohnicích.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.