Domácí + politika (Úterý, 26. března 2019 7:39:15)

Skromný hrdina z Nového Jičína se našel! Život už zachránil i dřív

Novojičínští strážníci našli dobrodince, který v pondělí ráno pomáhal zachránit život muži. Ten zkolaboval v centru Nového Jičína. Společně se strážníky mu muž poskytoval první pomoc. Strážníci zveřejnili v pondělí na facebooku výzvu, aby se přihlásil, protože mu chtěli poděkovat.

Muže se po zveřejnění výzvy podařilo najít. V úterý se na služebně novojičínských strážníků potkal s ředitelem městské policie Jiřím Kleinem.

 

"Dnes jsem na služebně přivítal pana Lubomíra Šamaje z Dubu. Poděkoval jsem mu osobně za to, jakou včera projevil lidskost a vyjádřil mu uznání," napsal Klein na facebooku novojičínských strážníků. A prozradil, že Lubomír už v minulosti život zachraňoval.

 

"Zajímavé je, že to není poprvé, kdy někomu zachraňoval život. Prostě někteří lidé jsou spíš andělé," napsal ředitel novojičínských strážníků.

 

 

Městská policie hledala Lubomíra nejen proto, aby mu poděkovala. Strážníci jej i odměnili. "Lubomír to nechtěl ani přijmout. Je to skromný, fajn chlap," dodal ředitel strážníků Klein.

 

Když v pondělí dopoledne na chodníku před bankou v centru Nového Jičína zkolaboval chodec, střídal se Lubomír 15 minut se strážníky v jeho oživování. Muži pomáhali až do příjezdu záchranky. Když jej strážníci předali záchranářům, Lubomír odešel.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.