Domácí + politika (Úterý, 26. března 2019 7:35:20)

Dájina expřítele obvinili z vraždy. Příbuzný jí poslal dojemný vzkaz

Policie zahájila trestní stíhání muže, kterého obvinila z vraždy čtyřiadvacetileté Dáji. Muž chtěl po hrůzném činu spáchat sebevraždu. Srážku s vlakem ale přežil a policii se poté přiznal.

"Za vinu je mu kladeno, že v bytě na Novojičínsku úmyslně usmrtil 24letou ženu. Během dnešního dne bude podán návrh na vazební stíhání obviněného," řekla mluvčí policie Zlatuše Viačková. Obviněný muž je bývalým přítelem zavražděné. Jeho motiv ale zatím není jasný.

 

Dája utrpěla vážná zranění. Záchranná služba už mladé ženě nemohla pomoci. Vražednou zbraní byl údajně nůž. Obviněný po srážce s nákladním vlakem, který jel pomalu, utrpěl jen lehčí zranění. Policii se po zadržení přiznal, co ho k pokusu o sebevraždu vedlo. Řekl jim o útoku na Dáju.

 

 

Dájina vražda je velmi podobná jiné vraždě, které se stala o osm dní dříve jen o dvě stě metrů dál. Osmnáctiletá Simona ubodala svého expřítele a poté se k vraždě přiznala. Podle Viačkové spolu činy nesouvisí, i když mají hodně podobností. Více čtěte zde.

 

"Mé zlatíčko... Navždy zůstaneš v mém srdci," napsal Dájin příbuzný na Facebooku. Zavražděná Dája, která pracovala v Hranicích na Moravě v supermarketu, měla dobré srdce. Podle informací TV Nova se starala o svou babičku, která je nyní v nemocnici.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.