Domácí + politika (Pondělí, 25. března 2019 0:42:41)

Chlapec spadl z lanovky, poranil si páteř! Děti zřejmě zvedly zábranu

Ve skiareálu Kramolín v Lipně nad Vltavou vypadl osmiletý chlapec z lanovky. Při pádu z přibližně pěti metrů si poranil páteř a do nemocnice ho musel přepravit vrtulník.

Chlapec z lanovky vypadl jen pár metrů před výstupem. Vše se odehrálo v lipenském skiareálu v pondělí odpoledne. Na sedačkové lanovce měl jet ještě s dalšími třemi stejně starými spolužáky.

 

Děti pravděpodobně otevřely zábranu na sedačce příliš brzy. Následoval pád jednoho z nich z pětimetrové výšky. Na místo okamžitě vyjela Horská služba a zdravotníci záchranné služby z nedalekého Frymburka.

 

"Bylo tam podezření na úraz bederní páteře. Na místo jsme přivolali leteckou záchrannou službu a ta ho přepravila do nemocnice v Českých Budějovicích," uvedl Bořek Bulíček z Trans Hospital Frymburk.

 

 

Okolnosti pádu dítěte se teď vyšetřují. "V současné době je věc v šetření, byl informován drážní úřad v Praze o celé události. Až bude věc skončena, tak uvidíme," prohlásil mluvčí skiareálu Lipno Jiří Falout.

 

Přitom na Šumavě nejde o jediný pád dítěte z lanovky v letošním roce. Koncem ledna spadl sedmiletý chlapec ze sedačky ve skiarálu Zadov. Díky čerstvě napadlé vrstvě sněhu ale neutrpěl žádná vážná zranění.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.