Domácí + politika (Úterý, 26. března 2019 7:22:27)

Za pár dní přijde obří ochlazení! Mrazy vydrží i přes den!

Pokud patříte mezi ty, kteří se již těší na jaro a po víkendovém teplu už jste zimní oblečení odnesli na půdu, máme pro vás špatnou zprávu. Podle předpovědi se do Česka totiž valí mohutné ochlazení.

Zatímco v neděli bylo skoro dvacet stupňů - nejvíc v Praze na Karlově 19,5 stupně, příští víkend bude podle předpovědi meteorologů diametrálně odlišný. A teploty, které včera odpovídaly 20. dubnu, spadnou znovu hluboko pod bod mrazu.

 

Ještě pondělní ráno bylo extrémně teplé - na Ostravsku teploměr v šest hodin ráno ukázal závratnou hodnotu 14,3 stupně Celsia. "Za tímto extrémem stojí proudění teplého vzduchu z jihu," řekla TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.


 

"Celý tento pracovní týden se budou teploty držet na příjemných hodnotách - většinou v maximech vystoupí přes 10 °C. Obrovský teplotní propad teplot vzduchu ale očekáváme ze soboty na neděli - to k nám začne proudit studený vzduch od severovýchodu a to kolem tlakové výše nad Skandinávií," varuje Honsová.


https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2018/2115604.jpg?d41d

 

A propad to bude vskutku obrovský - skoro o třicet stupňů. "Nyní to vypadá, že v neděli po ránu budou i v nížinách teploty klesat až k -7 °C a v odpoledních maximech naměříme teploty kolem nuly," předpovídá Honsová. 

 

Ochlazení by ovšem nemělo vydržet příliš dlouho - jen do úterka 20. března, kdy by otěže mělo převzít astronomické i skutečné jaro.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Co byste nikdy neměli v mrazu dělat se svým autem? Téhle CHYBY se dopouští mnoho řidičů! Škodí to vozu

Námraza na čelním skle už vás nemusí trápit: Díky těmto trikům se jí snadno zbavíte!

Oči v mrazech trpí: 3 pomocníci vás zachrání!

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.