Domácí + politika (Čtvrtek, 17. ledna 2019 22:04:30)

Pacientku zabil rentgen. Ústecká nemocnice odhalila příčinu!

V tubusu rentgenu, který v říjnu zabil pacientku v ústecké nemocnici, byla mechanická závada. S tímto závěrem přišla společnost Krajská zdravotní. Rentgenový přístroj byl rozebrán na části minulý týden a dostal se do rukou znalcům.

Mělo jít o běžné vyšetření plic, pacientku ale stála kontrola na rentgenu v Masarykově nemocnici život. Když jedna ze sester opouštěla místnost, desítky kilogramů těžká část přístroje se na ni zřítila. I přes okamžitou resuscitaci se pacientku oživit nepodařilo.

 

Okamžitě se rozeběhlo policejní vyšetřování, které mělo za cíl zjistit, na čí straně je vina a proč se rameno rentgenu utrhlo. Podle ředitele zdravotní péče nemocnice Josefa Liehneho byl přístroj v záruce. V červnu prošel revizí a ta dopadla dobře.

 

Rentgen byl minulý týden rozebrán a jeho části skončily v rukou znalců. Společnost Krajská zdravotní oznámila, že už ví, co se stalo. Podle ní byla v tubusu rentgenu mechanická závada a proto se přístroj zřítil.

 

 

Příčinu vzniku nyní zkoumá ještě znalecký ústav. Dodavatel původního rentgenu od začátku odmítá, že by chyba byla v servisu. "Žádné prohlášení do médií dávat nebudeme. Až budu mít nějaké oficiální stanovisko, tak se vyjádříme," sdělil výkonný ředitel společnosti Foma Medical Jasmin Draganovič.

 

Více informací pro vás připravujeme do Televizních novin v 19:30 na Nově.

 

Podívejte se na reportáž o tragédii:

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.