Domácí + politika (Čtvrtek, 21. února 2019 0:49:59)

Peklo na silnicích: Ráno nehody, teď je blokují spadané stromy

Na Pražském okruhu se ve čtvrtek ráno srazilo deset aut. Hromadná nehoda se stala na 23. kilometru směrem na dálnici D1. Okamžitě se začaly tvořit kolony. Odpoledne komplikují dopravu na některých místech spadané stromy.

Nehoda se na Pražském okruhu stala po sedmé hodině ráno a to nedaleko odbočky na Řeporyje. Srazilo se tu celkem deset aut. Průjezdný byl pouze odstavný pruh. Místo se zcela podařilo zprůjezdnit až po třetí hodině odpoledne.

 

Hromadná nehoda na Pražském okruhu:

 

Příčinu nehody policie prošetřuje, důvodem hromadné srážky by ale mohla být i kluzká vozovka.

 

On-line reportáž

Dopravní komplikace v Česku

08:30

V Německu byla bouře Friederike nejsilnější od roku 2007 a zabila dva hasiče. Další dva lidé zemřeli v Nizozemsku po pádu stromu. První oběť bouře hlásí i Belgie. Asi 35 kilometrů od Bruselu zabil řidiče vyvrácený kmen.

21:30

"V 21. hodin evidoval dispečink ČEZ Distribuce 60 poruch na vedení vysokého napětí a desítky poruch na nízkém napětí," informovala mluvčí Soňa Holingerová. Asi 30 tisíc lidí je bez elektřiny, což je oproti situaci v 19 hodin, kdy elektřinu nemělo 40 tisíc lidí, zlepšení. Nejvíce poruch energetici evidují na Českolipsku a na Děčínsku. Operátoři kontaktního centra odbavili už 5 500 hovorů.

20:50

Kvůli náraz vlaku do spadlého stromu stojí několik tratí. Vlaky nejezdí třeba mezi Uhlířskými Janovicemi a Ledečkem, Mostkem a Horkou u Staré Paky na rychlíkové trati z Hradce Králové do Liberce. Na stejné trati stojí i úsek Košťálov - Semily, Překážka na trati je i mezi Rumburkem a Šluknovem nebo Lukou nad Jihlavou a Jihlavou.

 

Kvůli špatnému počasí se opět bouralo i na dálnici D1, která byla 19 hodin uzavřená po úterní srážce asi padesátky aut. Na několika místech se vytvořily dlouhé kolony. Ve směru na Prahu se ráno srazila dodávka s osobním autem, dálnici blokoval i hořící kamion, stejně tak několik porouchaných vozů. Počítejte se zdržením. Nyní už se provoz pomalu rozjíždí.

 

 

V souvislosti s výstrahou meteorologů před silným větrem a sněžením připravily České dráhy některá preventivní opatření. Jedná se zejména o posílení pohotovostí zaměstnanců v provozních profesích, především strojvedoucích, vlakvedoucích a průvodčích, dispečerů a také posílení pohotovosti záložních vozidel. "Zároveň žádáme cestující, aby v případě zhoršených povětrnostních podmínek počítali s možným zdržením na cestě, měli s sebou např. tekutiny, jídlo, případně léky, pokud je užívají," informoval mluvčí Petr Šťáhlavský.

 

"Upozorňujeme, že vichřice bude mít pravděpodobně silný vliv i na provoz vlaků a autobusů a zejména v odpoledních hodinách je třeba počítat s mimořádnostmi v provozu a pravděpodobně i s vysokým zpožděním... Cestující, jejichž spoj bude mít vysoké zpoždění, budeme finančně kompenzovat," přidal se Regiojet.
 

 

 

K nehodám policisté vyjížděli nejen ve čtvrtek, ale i celou středu. Krátce před půlnocí mladý řidič nezvládl na rozbředlém sněhu řízení a v obci Bašť narazil do sloupu:

 

Celkem k patnácti dopravním nehodám vyjížděli hasiči v Libereckém kraji a to během deseti hodin. Ve většině případů se naštěstí jednalo pouze o pomačkané plechy, vozidla mimo komunikaci a lehká zranění. U několika událostí bylo nutné použít těžkou techniku k vyproštění havarovaných vozidel a obnovení provozu na pozemních komunikacích. Všechny záchranné a likvidační práce komplikovalo po celý den husté sněžení.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.